Logo
Teoriler

Shanks vs Mihawk - Nihai Karar

Mihawk, “Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası” unvanının sahibidir ve Shanks"ın onaylanmış bir kılıç ustası olduğunu biliyoruz. Vivre Kartlarından birinde Oda, Mihawk"ın nasıl “bir kılıç ustasının rakibini bile geçmesini beklediğini anlatıyor., Shanks”.

post-19

Ayrıca Mihawk"ı Whitebeard ve Shanks ile birlikte One Piece World"ün “Efsaneleri” olarak listeliyor ve onları en azından birbirine yaklaştırıyor..

post-19

Shanks, Whitebeard onlardan bahsettiğinde “efsanevi” olduğu söylenen Mihawk ile yaptığı kılıç düelloları nedeniyle ün kazandı..

post-19

Adı verilen bir kılıcı “Gryphon” var ve Shanks"ın biriyle çatıştığını her gördüğümüzde bunu yapmak için kılıç kullanıyor. Shanks vs Whitebeard, Shanks vs Akainu ve Deniz Piyadeleri ve Karasakal"a kavgaya meydan okuduğunda kılıcını tutuyor.

post-19

Bununla çelişen elde ettiğimiz tek bilgi, Oda'nın Shanks"ın gerçekte nasıl savaştığını düşündüğü başka bir SBS sorusu tarafından yaygın olarak yayılmış bir yanlış yorumlamadır.. Birçoğu bu rolü aldı ve devam etti ve bunun Shanks"ın adlandırılmış bıçağı olmadan savaştığı anlamına geldiğini varsaydı, ancak bu yine de Shanks"ın kılıcıyla nasıl savaştığını kolayca ifade edebilir.. Kılıç stili nedir ve teknikleri neye benziyor.

Shanks Nasıl Savaşır?

Referans için Vista'yı alın. Onun bir olduğunu biliyoruz 2 Kılıç Stili kullanıcısı ancak kılıç stili “Çiçek Kılıcı” tarzı olarak da bilinir. Oden aynı zamanda 2 Kılıç Stili kullanıcısıdır, ancak özellikle “Oden 2 Kılıç Stili” olarak adlandırılır. Hatta diğer karakterlerin (Akazaya Nine) bu stili ve “Oden 1 Kılıç Stili” kullandığını görüyoruz.

post-19

“Efsanevi Düellolarını” kimin kazandığı hakkında hiç bilgi alamadık, ancak en azından berabere kaldıklarını tahmin edebiliriz. Mihawk"ı bilmek, Shanks"a kaybederse kendisine Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası diyeceğini veya bir kılıç ustasının Shanks"ı geçmesini bekleyeceğini sanmıyorum.. Düellolarının berabere kalmasına rağmen Mihawk"ın unvanı kabul edeceğine inanmak zor. Shanks kolunu Deniz Kralına kaptırdığında bu düellolar aniden sona erdi..

Şimdi, Mihawk"ın Shanks düello yapmayı bırakmasının kesin nedeni bilinmiyor, ancak Mihawk"ın Shanks"ı düelloya layık olmadığını düşündüğünü varsaymanın güvenli olduğunu düşünüyorum.. Hatta Shanks"a “olmuştur” diyor. Ayrıca kayda değer bir şey, Shanks"ın sol elinde bir kılıç olduğu geri dönüşe ve kılıcın kalçasında konumuna bakılırsa solak olmasının çok olası olduğudur.. Genelde, sağ tarafınızdaki kılıç solak, solda ise sağ elini kullanmaktır.

post-19

The 12 Şimdi ile son düelloları arasındaki yıl farkı, genellikle Shanks"ın Mihawk"tan daha güçlü olduğunu iddia etmek için bir fırsat olarak görülüyor.. Özellikle o zamandan beri 12 yıl boşluğu, o bir Yonko oldu. Ancak bu sadece Mihawk"ın durgunlaştığı ve kendini geliştirmediği varsayımları altındaysak işe yarar. Shanks"ın başlangıçta düello yaptıklarında olduğundan daha güçlü olduğundan şüpheliyim ama Mihawk"ın güçlendiğinden de şüphe etmiyorum. 12 yıl önce çizim yapıyorlarsa, Mihawk 2 eliyle ve başbakanında kesinlikle Shanks'tan daha güçlü oldu. 1 eliyle “asal”. Bu, Miwak'ın şu anki ödülünün Shanks'tan yaklaşık 500M daha düşük olduğu ortaya çıkmasıyla doğrulandı.

post-19

Yonko statüsünden bahsetmiyorum bile, güçle yoğun bir şekilde bağlıyken, başarılması gereken başka gereklilikler vardır. Kendi bölgenize ve mürettebatınıza sahip olmak gibi ve Mihawk her ikisinden de yoksun. Bölüm 1058, Mihawk'ın bir İmparator olmadığını doğruladı çünkü sadece bir olmakla ilgisi yok.

post-19

Shanks"in Mihawk"tan daha güçlü olmasının yol açacağı bir diğer sorun da Zoro ve hedefi.. Hepimiz Mihawk"ın Zoro'nun son oyunu olduğunu biliyoruz. Hayali WSS olmak ve bunu yapmak için Mihawk"ı yenmesi gerekiyor. Shanks, Mihawk ve bir kılıç ustasından daha güçlü olsaydı, bu Zoro"nun yanlış adamı kovaladığı için yaptığı tüm yolculuğun yanlış yönlendirildiği anlamına gelirdi.. Shanks'in peşinde olmalı. Ve Oda için bunu yapması imkansız olmasa da, Shanks"in hikayesinin Luffy ve Blackbeard ile bağlanmasını planlamış gibi göründüğü için durumun böyle olması pek olası değil, bu yüzden Zoro"nun WSS unvanı için Shanks"ı kovalamasına uymaya çalışmak yersiz geliyor.

Son olarak, Bölüm 1058 bize Mihawk'ın Shanks'tan daha iyi bir kılıç ustası olduğuna dair kesin bir cevap veriyor.

post-19

Sanırım hikayede aldığımız son birkaç ifşa, Shanks"in yukarıdakilerin hepsine rağmen Mihawk"tan daha güçlü olma şansını fırlattı..

Bölüm 1010

Bu One Piece tarihinde çok anıtsal bir bölüm. Haki söz konusu olduğunda oyunu ve şimdiye kadar nasıl algıladığımızı tam anlamıyla değiştirdi. Bu bölümde, Conqueror Haki'nizi, Silahlanma Haki'nin gelişmiş uygulamasını bile cüce hale getirebilecek kadar kaplayabileceğinizi ortaya koyuyoruz.

post-19

Görünüşe göre, bu sadece birkaç, üst düzey insanlar kullanabilir. İmparatorların çatışmalarında Gökyüzünü bölmek için kullandıkları şey de budur., Luffy vs Kaido, Kaido vs Big Mom ve Shanks ve Whitebeard"a karşı. Yani Shanks"ın bu dereceye kadar Haki ustalığına sahip olduğunu varsayabiliriz..

post-19

Bu nasıl alakalı? Shanks'in, Mihawk ile düello yaparken Fatih'in Haki'sini kaplayamaması mümkündür (Film Red Revealed Shanks Bounty şu anda 1.040B olacak ama bunun kanon olup olmadığından emin değilim). The 12 yıl boşluğu, Shanks"ın güçlenmesine ve onu Mihawk"a koyacak bu yetenekte ustalaşması için bolca yer bırakıyor., DSÖ, bildiğimiz kadarıyla, Conqueror's Haki yok. En azından sahip olduğu ortaya çıkmadı. Mihawk'ın kendisi yoksa, bu yetenek onu Mihawk'ın üzerine koyardı.

Bu varsayımda gördüğüm iki konu var:

post-19

Bölüm 1023

Yıllardır “Gerçek Kılıç Ustası” ve “Kılıç kullanan insanlar” konusunda hararetli tartışmalar yaşanıyor. Çoğu insan “Kılıç kullanan insanlar” kavramını “Gerçek Kılıç Ustası” saçmalık ve gerçekte temeli olmayan bir şey olarak reddeder.. Eğer bir kılıç kullanırsan o zaman bir kılıç ustası olursun. Ama şimdi bunun yanlış olduğunu biliyoruz. Bölüm 1023 nihayet bu tartışmayı çözdü ve gerçek şu ki, kılıç ustası olmak için bir çeşit gereklilik var. Bunu Zoro"nun Kral"ı kabul ettiği Zoro"nun Kral ile savaştığını görüyoruz., kılıç kullanan biri, yumruklarını kullandığı için “gerçek kılıç ustası” olmamak, saldırmak için tekmeler ve sivri uçlar.

post-19

Bu, Shanks"ın sırf adlandırılmış kılıcı nedeniyle saf bir kılıç ustası olmadığı ve söz konusu kılıcı kullanırken diğer insanlarla çatışması fikrine daha fazla geçerlilik sağlar.. Ancak sorun, Shanks"ın saf bir kılıç ustası olarak görülmemek için başka neler yapabileceğini bilmememizdir..

King"in kılıçla savaşırken yumruk kullandığını görüyoruz ama Shanks bunu yapamaz çünkü o bir sakat 1 kol. King'in Şeytan Meyvesi ile dönüştüğünü ve Pterodactyl kanat kollarını saldırmak için kullandığını görüyoruz, ancak Shanks bunu yapamıyor çünkü sonuçsuz (veya bir tane olduğu doğrulanmadı). King"in Lunarian ateşini saldırmak için kullandığını görüyoruz ama Shanks bunu yapamaz çünkü görünüşte normal bir insan. King"in Shanks"ın yapabileceği tek şey tekme atmak, ama bu onun saf kılıç ustası olmaması için yeterli mi?

İnsanların Shanks"in Haki"nin onu saf bir kılıç ustası yapmayan bir şey olduğundan bahsettiğini gördüm, ancak şimdiye kadar gördüğümüz her şey bize Mihawk"ın Zoro"ya söylediği gibi Haki"nin her kılıç ustasının önemli bir parçası olduğunu gösteriyor..

post-19

Zoro silahlarını Silahla kaplayabildiği için kılıç ustası değil mi? Hareketleri tahmin etmek için Gözlem Haki olduğu için kılıç ustası değil mi?? Kılıçlarını Conqueror'ınkiyle kaplayabildiği için kılıç ustası değil mi? Hiç sanmıyorum.

Yani bu spekülasyonun işe yaraması için, Shanks"ın geçmişte edindiği Şeytan Meyvesi olabilecek yeni bir güç göstermesi gerekiyor 12 yıl.

Birkaç Şey Debunking

İmparator olmak için söylediğim gibi, gücün dışında birkaç şeye ihtiyacın var. Güçlü mürettebat ve bölge gibi şeyler. Mihawk bir olmayı umursamıyor. Ancak bu, özellikle üyelerinin gücü değiştiği için “Savaş Lordu” bir güç seviyesi olmadığı için onu güçlü olmaktan dışlamaz.. Buggy ve Moria, Doflamingo"nun beğenilerine yakın değiller, Kuma veya Hukuk.

Bu saldırılar, Mihawk"ın kendisi değil, yem denizcileri tarafından “Dünyanın En Güçlü Eğik Çizgi” olarak adlandırıldı ve aynı zamanda sadece kimse tarafından durdurulmadı. Bir Elmas Adam tarafından durduruldu.

post-19

Alabasta"da, yetenekli kılıç ustasının kesmek istedikleri şeyleri kesebileceği ve kesmek istemedikleri şeyleri kesemeyeceği söylenen Ryuo veya Silahlanma Haki kavramıyla tanıştık.. Kesilmiş Çelik, Kağıt kesilmez. Bunu Marineford"daki tam vitrinde görüyoruz. Mihawk Beyaz Sakal"ı kesmeye çalışır ve başarısız olur çünkü Diamond Jozu onu durdurur. Çünkü niyeti Elmasları kesmek değil, insan etini kesmekti.

“Ne saçmalık!” diyebilirsiniz ama kelimenin tam anlamıyla bunu birkaç bölüm sonra eylemde görüyoruz. Mihawk Luffy'yi (kauçuk adam) kesmeye gider ve Bay 1 (Çelik) tarafından durdurulur. Mihawk görünüşte onu ilk kez kesemiyor, ancak kullandığı bir sonraki saldırı Bay. 1 ve Mihawk onu vurdu çünkü bu sefer çelik kesmeyi hedefliyordu.

post-19

Görünüşe göre durum böyle değil. Shanks"in gücü elini kaybettiği için azalmadı ama yine de baskın kolunu kaybetmiş gibi görünüyor.

Birinin belirttiği gibi, Tek Parça Kırmızı: Büyük Karakterler Databook, “Shanks Bir Zamanlar dünyanın en iyi kılıç ustaları kadar güçlüydü” diyor.

post-19

Bu, yakın zamana kadar bir kullanıcı arkadaşım bana Şeytan Meyvesi olmayan Shanks fikrinin yanlış olduğu ortaya çıkan bazı güvenilmez bilgilere sahip bir One Piece dergisinden geldiğini gösterdiğinde düşündüğüm bir şeydi.. Yani Yonko'nun en yüksek ödülüne sahip olan Shanks. Yani mümkün, ne kadar olası değil, Shanks"ın bir çeşit Şeytan Meyvesi olması.

Bu doğru ama kavgaları çoğunlukla ekrandan çıkmıştı ve ondan hiçbir şey görmedik. Mihawk"ın adlandırılmış bir saldırı kullandığını görmedik ve kavgalarında ne kadar ciddi olduğunu bile bilmiyoruz. Ve kavganın kendisi aniden sona erdi. Marco ve Jozu"nun Amirallerle savaştığı için, Marineford"un geriye dönüp bakıldığında güç ölçeklendirmesi söz konusu olduğunda oldukça tutarsız olduğundan bahsetmiyorum bile..

post-19

O kaçmadı. İlk kez geçmişte her zaman olduğu gibi Shanks ile savaşmayı reddetti 10 şimdi tek silahlı bir sakat olduğu için yıllar. İkinci kez Marineford"da Shanks ile savaşmayı reddetti çünkü ikisi arkadaş. Biriyle düello yapmak ve biriyle savaşmak, özellikle bu durumda Mihawk"ın Donanma için Shanks"ı yakalamak veya öldürmek için savaşacağını düşünürsek çok farklıdır., Beyaz Sakalla savaşmaya ne kadar isteksiz olduğunu bile düşüneceğinden şüpheliyim..

post-19

Büyük olasılıkla asla kesin bir cevap alamayacağız. Oda, karakterin gücünün arkasındaki belirsizliği seviyor çünkü daha fazla şeyden kurtulmasına izin veriyor. Söyleniyor ki, Hikayede Shanks"ın daha güçlü olmasını gerektiren hiçbir şey yok ve gerçekler onun daha zayıf olduğuna işaret ediyor gibi görünüyor. Asla Luffy'nin nihai golü olmayacaktı, daha ziyade Luffy'nin geçmesi için başka bir kriter olmayacaktı.. Luffy'nin amacı Korsan Kral olmak ve bunu yapmak için Shanks gibi değil Roger gibi olması gerekiyor.

Öte yandan Mihawk Zoro'nun nihai hedefi. O Zoro'nun Tek Parçası. Mihawk"ı yenmek Zoro"yu WSS yapacak ve bu onun için. Bu onun tavanı. Mihawk"tan daha güçlü olan saplar bu kavramdan uzaklaşacak, ancak Mihawk"ın Shanks"tan daha güçlü olması Luffy"ye kesinlikle hiçbir şey yapmayacak. Luffy, Shanks"ı geçecek ve Korsan Kral statüsüne ulaşacak. Shanks"in daha güçlü olmasının tek yolu, gerçekleşmesi muhtemel olmayan yepyeni bir gücü ortaya çıkarmasıdır..

*The_Biggest_Wheel tarafından

Benzer Yazılar

Ödüllerinde her zaman saygısızlık edilen bir Hasır Şapka var!
Teori Ödüllerinde her zaman saygısızlık edilen bir Hasır Şapka var!

Wano''dan sonra, Hasır Şapkaların (sans Chopper) zayıf yarısının standart bir 300.000.000 çilek yükseltmesine sahip olduğunu fark edebilirsiniz, 1v1''d Kaido''nun Komutanları çok daha büyük bir yükseltme elde ederken.

Çapraz Lonca Liderlerinin Ödülleri nasıl hesaplandı!
Teori Çapraz Lonca Liderlerinin Ödülleri nasıl hesaplandı!

Cross Guild, Timsah ve Mihawk tarafından kurulan güçlü bir organizasyondur.. Buggy, mürettebatı adına yanlış anlaşılmalar nedeniyle örgütün başkanlığını yanlışlıkla gasp etti, Dünya Hükümeti"nin onu yeni Dört İmparatordan biri olarak tanımasına neden olan figür lider olarak hizmet etmek.

Roger'ın Gemisindeki Yumurta Kadim Silah Uranüs'tü
Teori Roger'ın Gemisindeki Yumurta Kadim Silah Uranüs'tü

Edd Savaşı''ndaki yüzleri sırasında, Altın Aslan Shiki Roger yönünü işaret ederken “Bulduğunuz kıyamet silahını ve askeri gücümü kullanacağız!” Dedi. Yani bir ittifak teklif ediyordu.

Yorum YazYorumlar (0)

Buraya yorum yapan olmamış. İlk sen olabilirsin...