Logo
Teoriler

Shanks Luffy'nin Son Rakibi mi?

Shanks"in Luffy için düşman olduğuna hiç inanmadım, yakın zamana kadar. Hikayenin ortaya çıktığını gördüğümde ve gerçeği gözlerimizin önünde oldukça net bir şekilde açıkladığımda. Benim opionionumda, son birkaç bölüm oldukça açık ve çarpıcı bir vahiy ortaya çıkardı.

post-19

Shanks, Hasır Şapkalara muhalefet, kendi gündemi ve hayaliyle pes etmeye istekli değil ve şu anda motivasyonlarının ne olduğu oldukça açık.

Bunu benim için tetikleyen en önemli şey kendime basit bir soru sormaktı: Shanks neden bu kadar uzun zamandır bekliyor? Neden bekledi 12 yıl, Luffy"nin neredeyse başardığı bir şey için 2 yıl? Neden henüz bir şey yapmadı? Neden şimdi?

Ve cevap çok açık hale geldi, Joy Boy'un ortaya çıkmasını bekliyordu.

post-19

Shanks açıkça Gomu Gomu no Mi'nin gerçek kimliğini ve Joy Boy'un One Piece elde etmedeki rolünün önemini biliyordu (tam olarak bu rol nedir, henüz öğrenemedik). Kendisi tüketmeyi planlayıp planlamadığı bilinmiyor, ama kesinlikle sahip olmasının tek nedeni buydu.

post-19

Yani, soruya geri dön: Shanks ne bekliyordu ve neden bu kadar uzun sürdü?

Çünkü başka seçeneği yoktu.

Luffy, Shanks'ın One Piece anahtarını yedi. Shanks bunca zamandır Joy Boy"un ortaya çıkmasını bekliyordu., çünkü One Piece"i almanın tek yolunun bu olduğunu biliyor, bu yüzden Luffy"yi ne pahasına olursa olsun kurtarmak zorunda kaldı..

post-19

Başka bir kayda göre, Shanks"ın Marineford"a bu yüzden gittiğine inanıyorum., Luffy'nin hayatta kalmasını sağlamak için. İşte bu yüzden Shanks, Luffy'nin hayatta kalmasını sağlamak için Wano'daydı. Lanet bir nedenden dolayı Luffy"yi yakından izliyor.. Ama muhtemelen mesafesini de koruyor, Böylece Luffy kendi şartlarına göre büyüyebilir ve uygun potansiyelini ortaya çıkarabilir. O sadece oradaydı, hazır, çok önemli anlarda. İlginç olduğunu düşündüğüm bir gerçek, Shanks'ın Marineford'a nasıl “geç” geldiğidir (sözde Kaido ile bir çatışmayla ilgili). Söylemekten nefret ediyorum ama küçük bir bonus teorisi olarak Shanks"ın sadece Luffy"nin tehlikede olduğuna inandığında müdahale ettiğine inanıyorum (ve şimdi insanları çok uzak mesafeden gözlemleyebileceğini biliyoruz., ve muhtemelen geleceği de görebilir, bu yüzden muhtemelen Luffy"nin ne zaman ve sadece ne zaman tehlikede olduğunu biliyordu).

post-19

Dizi boyunca Shanks, barışı korumayı şiddetle önemseyen biri olarak gösterildi., Aksi takdirde onun için gerçekten önemli olmayacak konulara müdahale etmek, ama her müdahale ettiğinde Luffy ile yakından ilişkiliydi, ve Luffy yalnız. Ace"in Karasakal"ın peşinden gitmesini istemedi çünkü Luffy"yi içereceğini biliyordu.. Shanks"ın şimdiye kadar yaptığı, Luffy ile ilgili dışında açıklanabilecek tek bir şey yok..

post-19

Shanks"ın gizli bir nedeni var, Shanks"ın kendi hırsları var. Yaptığı her şeyi bir sebepten dolayı yaptı. Sadece denize çıkıp kendi mürettebatını kurmadı, böylece başka birini neşelendirmek için orada olabilirdi., ya da “iyi adam” olmak. Kendi özlemleri ve kendi gündemi ve kendi motivasyonu ve bunu başarma arzusu vardır.. One Piece neredeyse tüm büyük karakterler gibi, Evet, onun da kendi hayali var. (Oda, Luffy'nin aranan posterlerine tepki vermek için onu hikayeye koymadı lmao. Ne kadar potansiyel israfı olurdu). O parlak bir taktikçidir ve kendi planlarına ve genel bir gerçek hedefine ulaşmak için ona işte (genellikle çok kurnaz ve yaratıcı) çok tanık olduk.

post-19

Yani tesadüf değil. Shanks şimdi One Piece"in peşinden gitmeye karar vermedi çünkü Oda işleri ilginç hale getirmek istiyordu, bu zamanlamanın rastgele olduğunu düşünüyorsanız, o zaman ciddi şekilde yanılıyorsunuz. Shanks bunun için 12 yıl beklemek zorunda kaldı ve beklediği an sonunda burada. Sonunda One Piece peşinden gidebilir, ve maalesef bunun anahtarı, Luffy.

Şahsen Shanks"ın dizide gördüğümüz bazı korsanlar kadar ahlaki açıdan iğrenç olduğunu düşünmüyorum, ve genel olarak Luffy"ye karşı nazik olmaya istekliydi, ama Luffy o meyveyi yediğinde, Luffy kendini Shanks ve rüyasının önüne koydu, ve ona başka seçeneği bırakmadı, kelimenin tam anlamıyla.

Ayrıca alakalı olduğundan emin olmadığım eğlenceli bir gerçek ama cehennem için atacağımı düşündüm. Shanks'in aranan posterinde, o uzağa bakıyor. Bu, karakterine ve gerçek niyetlerini sakladığına dair ince bir ipucu olabilir., çünkü bu, bunu belirtmek için yaygın bir uygulamadır.. Oda için başka bir şey yoksa gitmesi ilginç bir seçim.

post-19

Her iki şekilde de düşünüyorum, en sonunda, Shanks"ın hikayede hangi rolü oynayacağına dair onayımız var, bazılarımızın muhtemelen beklemediği, ama ilginç bir bükülme aynı.

Açıkçası kesin ayrıntıları doğru anlamak zor, ve işlerin değişebileceğini anlıyorum, ama bu teorinin şu ya da bu şekilde geçeceğinden oldukça eminim, en azından parçalar halinde. Ve yüzde yüz emin olduğum tek şey, Shanks'ın Luffy'yi beklediğiydi, çünkü yapmak zorundaydı. Gerisi gelince, göreceğiz, ama imo bunların hepsi büyük olasılıkla.

Im-sama, Karasakal üzerinden geç.. Shanks son kötü adam olacak.

* Callingthewall tarafından teori

Benzer Yazılar

Monster Trio, hayranlar tarafından uydurma bir kelime değil!
Teori Monster Trio, hayranlar tarafından uydurma bir kelime değil!

Son birkaç gün içinde, “Canavar Üçlüsü” hakkında çok fazla tartışma yapıldı. Sanji''nin hayranlarının savunmasından: “Monster Trio asla değişmeyecek”, diğer tarafa: “Luffy, Zoro ve Jinbe yeni Canavar Üçlüsü” veya orta yol “Luffy Canavar Trio"da değil, Zoro olacak, Sanji, ve Jinbe”. Ama bunu tartışmak için gelmedim.

Jinbe Advanced Conqueror Haki var mı?
Teori Jinbe Advanced Conqueror Haki var mı?

Fishmen''e karşı ayrımcılıktan kaçınmak için, grubun en güçlüsünün Advanced Conqueror''s Haki''ye sahip olması doğaldır. Neden bahsedilmedi? Çünkü Jinbe bir patron ve unvanları umursamıyor. Ayrıca, Advanced Conqueror Haki"yi ele almak için anlayamayan yem Kimdir?. Gerçek şu ki, Jinbe, Soul Pocus sırasında Big Mom"u bunaldığında Advanced Conqueror Haki"nin kilidini açtı.

Wano Arc boyunca Zoro hakkında tüm BAŞARISIZ arsa satırları!
Teori Wano Arc boyunca Zoro hakkında tüm BAŞARISIZ arsa satırları!

Zoro Samurayları toplayacak.

Yorum YazYorumlar (0)

Buraya yorum yapan olmamış. İlk sen olabilirsin...