Logo
Teoriler

Luffy, Shanks"ın Wano"da gösterdiği İleri Düzey Fatih Haki"ye sahip mi??

Bölüm 1055''te Shanks''ı Fatih''in Haki''sini kullanırken Green Bull ile iletişim kuruyor ve aynı zamanda onu uzaktan zırhını sıyırıyor gibi görünüyor. Hepimiz bu Haki''nin ne yaptığını biliyoruz. Basitçe söylemek gerekirse: Conqueror''s Haki, kullanıcıya başkalarının iradelerini bunalma ve hükmetme yeteneği verir. Yalnızca kullanıcının kendileri daha güçlü hale gelirse daha güçlü olabilir. Ve gerçekten de Green Bull ile panel arasında iletişim kurduğunu gösteriyor 2 ve 3, yapılan bir bağlantı var. Ses efektine dikkat edin “”, bir şey koptu ima.

post-19

Dikkat etmek istediğim küçük bir not, Green Bull''un Shanks''a cevabının resmi çevirisiydi., ve bunu yerel Japon arkadaşlarınızdan herhangi birine sorabilirsiniz.. Conqueror''s Haki aracılığıyla uzun mesafeli iletişim hattı başarılı olduğunda, Green Bull, Kızıl Saç Korsanlarının yakın olduğunu anladığını yanıtlıyor ve immobilizatörüne soruyor, “~? ” Veya “Burada olmanız gerektiğinden emin misiniz?”

post-19

Bu sadece yetkilinin kıyasla farklı bir anlam verir. ne olursa olsun işlem Shanks ve Beş Elders arasında yapılan seçilmiş birkaç Amiraller biliniyor olmalı, ya da WG veya Beş Elders Shanks uzak Wano uzak kalmak olması planlanan başka bir şey. Durum ne olursa olsun, Shanks Wano bölgesinde olmamalı.

post-19

Benim analizim Luffy''nin de bunu nasıl kullanacağına dair bir fikri olduğu. Bölüm 1044''te herkesin beklediği şey buydu - Joy Boy''un ortaya çıkışı. Uyandığında ve gülmeye başladığında Luffy"nin etrafındaki siyah aydınlatmaya dikkat edin.

post-19

İlgimi zirveye çıkaran şey, Luffy açıkça mutlu/heyecanlıyken neden Conqueror''s Haki kullanılıyordu., meyvesini uyandırdıktan hemen sonra. Başlıca kullanımı başkalarının iradelerine hükmetmek ve bunaltmaktır, peki neden? Eh, sadece 1. Gear 5''te nasıl kontrol edileceğini bilmiyor, 2. bilinçaltında kullandığının farkında değil, 3. basitçe meyvenin kendisinin iradesi sergilediğini (ve oğlan, güçlü!) , 4. düşünülmemiş diğer nedenler veya 5. Oda-sensei"ye bırak. Rayleigh"in Haki"nin kendinden asla şüphe etme gücü olduğunu söylediklerini eklemek istiyorum..

post-19

Yani Luffy meyvesini uyandırdıktan sonra, şimdi Kaido"ya kaybedemeyeceğine dair güveni biliyor ve sahip. Bu daha sonra müttefiklerinin varlığını tespit etmesine yol açtı.. Peki Luffy neredeydi o zaman? Kaido Live Floor"dayken çatıda dans ediyor, ikinci katta, serbest bırakan kargaşa. Kaido''nun adamları, dev bir el gökten inip Kaido''yu yakalayana kadar Haki''nin nereden geldiğini bile bilmiyorlardı.

post-19

Ve iki bölge arasındaki mesafe aşağıdaki resimde gördüğümüz kadar kısa değil. Uzak ve Luffy ve Zoro"nun oraya çıkmanın epey zaman aldığını biliyoruz..

post-19

Çok kısa analizim için bu kadar. Uzun mesafeli iletişim muhtemelen Advanced Conqueror Haki"nin uygulamalarından biridir ve Luffy, Fatih"in Haki"sini bir mesafeye uzatabileceği seviyeye ulaşmıştır.. Zamanla, bunu temel formunda kullanabilecek. Büyük olasılıkla Zoro ve diğer doğrulanmamış kullanıcılar için de gelecekte de aynı.

* SaltandPepperMix tarafından teori

Benzer Yazılar

Luffy'nin Annesi Göksel Ejderha Olabilir mi?
Teori Luffy'nin Annesi Göksel Ejderha Olabilir mi?

Önce neden bahsedilmediğini düşünüyordum, ve Garp Luffy"yi nasıl onun bakımı altına aldı?.

Tek Parça Ödül Avcıları Açıklandı!
Teori Tek Parça Ödül Avcıları Açıklandı!

Bu her zaman duyduğum popüler bir soru/eleştiri. Ama bence Bounty Hunters"ın olduğu her zaman görmezden geliyor ve Oda"ya biraz izin verirseniz ve karakterlerinin doğrudan yazılanların dışında hangi eylemleri yapacağını düşünürseniz, daha fazla Ödül Avcısı bulabiliriz..

Ejderhanın Geçmişi - Eski Amiral Shiroryu
Teori Ejderhanın Geçmişi - Eski Amiral Shiroryu

Oda efsaneleri, efsaneleri ve masalları kullanmayı sever, örneğin “Fable” geriye doğru = Elbaf. Çin mitolojisinde, olduğu söyleniyor 4 denizler: Kuzeyinde, Güney, Doğu ve Batı.

Yorum YazYorumlar (0)

Buraya yorum yapan olmamış. İlk sen olabilirsin...